Rok 2012

dnia
ZAPISKI JESIENNE
16.10.2012
53Wrzesień bardzo pracowity i z iście letnimi temperaturami za nami. Teraz poranne przymrozki i mgły snujące się w dolinach, ale za to po deszczowych i ciepłych nocach swoje brązowe, czerwone i pomarańczowe główki wychyliły borowiki, kurki, kozaczki i rydze. Spacery połączone z takimi łowami to gwarantowany sposób na jesienne smutki. Sprawdzony osobiście 😉 Początek to piękne TAK Marty i Grzegorza w otoczeniu Rodziny- pierwszy taniec, podziękowania Rodzicom, tort, oczepiny i początki wspólnego życia .Gra54tulacje i serdeczności. Potem ponownie zawitała rowerowo- tenisowa grupa Ani i Maćka- Trenowali, zwiedzali bardzo daleką okolicę i wieczorem omawiali co tam się wydarzyło. Dzieci, psy i koty szczęśliwe, rodzice chyba też, zapraszamy ponownie. Święto pieczonego ziemniaka okrojone z różnych przyczyn- głównie zdrowotnych , ale co tam Ania i Jarek oraz gitary dwie i naszegardła wzmacniane Dereszówką a żołądki ziemniaczanymi potrawami dały w efekcie moc zabawy, polecamy się na kolejne imprezy- Halloween, Andrzejki, Sylwester. Pazdziernik sprowokował dwóch 18 latków ( z vatem ;-)) ) do organizacji55 u nas kolejnej tym razem „dorosłej „imprezy ( poprzednio ich syn Komunie u nas świętował ) były wspomnienia z dawnych lat, życzenia wypowiadane pod wpływem….helu. Goście przygotowali niespodzianki a potem wspólnie hasali po parkiecie. Młodośćmusi się wyszumieć ;-)) Imprezę integracyjną z ogniskiem i zabawą poprowadzoną przez Mateusza znanego nam z Sylwestra zorganizowała firma z Olsztyna. Pogodę mieli zamówioną więc kiełbaski i smalczyk smakowały po paintballowych 56szaleństwach, a potem jeszcze tanecznie zintegrowali się na parkiecie. Dobrze ,ze oprócz pracy potrafią się bawić. Zapraszamy dopolubienia nas na naszym FACEBOOKU nowoczesność wkracza też pod strzechy kliknij tutaj
 
 
LATO LATO…
24.08 2012
57Po dwóch turnusach dziecięco- młodzieżowej ekipy Staszka po raz piąty zawitał do nas klub Miedzeszyn. Ale zanim wpadli na korty to mieliśmy w przerwie srebrne wesele pani Beaty i Georga – znanych nam już z imprezy urodzinowej. Miało być niewielkie przyjęcie a okazało że razem z Nimi chce świętować ponad 60 osób ..panie w kuchni ( Ania, Maria, Bożenka i Gosia ) szykowały smakołyki, my z panem Zenkiem wędzonki i bigos i smalec, a na sali uwijały się Magda, Ola i Martyna oraz najmłodsze stażem Olga i Gabi. Agata i Ewelina przygotowały pokoje. Zaczęliśmy od szampana potem były tańce do rana. Dziękujemy za ponowne 581odwiedziny . W niedzielne popołudnie zaczęli zjeżdżać Goście z klubu Miedzeszyn . Przy grillu, ognisku i Dereszówce rozpoczęły się 59zmagania tenisowo-jogowo- rowerowe. Pogoda była w kratkę ( nawet uruchomiłyśmy kominek ) ale jak mówią nie ma złej pogody tylko nieodpowiednie ubrania 😉 ale wieczorne spotkania pozwalały na relaks. Kolejny turnus zapowiadał się burzowo a tu słoneczko świeci i pomaga uczestnikom w zmaganiach z piłeczką, matą i tym razem nogami, bo sporo osób upodobało sobie nasze warmińskie pagórki do biegania. My w międzyczasie oprócz zakupów uzupełniamy zapasy na zimę poprzez grzybokosy – suszymy, marynujemy, mrozimy- wszystko dla Was. Wrzesień to czas zaślubin Marty i Grzegorza. Swoją córeczkę oddają Wojtek z Bożeną a my postaramy się żeby to był niezapomniany moment. W połowie miesiąca dotrą Ania i Maciek wraz z rakietami i rowerami a potem babski weekend z Olką Jagą i masażem.
WAKACJE !!! NIECH ŻYJĄ WAKACJE 😉
19.07.2012
60No i zaczęło się. Już od soboty . Troszeczkę na początku z dystansem, bo goszczą u nas po raz pierwszy …ale okazuje się, że jak ma się taką Szefową czyli Kasię z Fabryki Sportu to Kasia, Jaco i Piotrek zrobią wszystko ,żeby dzieciaki powiedziały TO NAJPIĘKNIEJSZE WAKACJE W NASZYM ŻYCIU ;-)) Rowery, tenis, zabawy, gry, konie- skąd oni biorą na to siły. Kąpiele błotne, zjazdy , bitwa balonowa- po prostu 100 % zabawy . Mamy nadzieję, że wrócicie , bo Zemsta Nietoperza czeka…. Kolejny tydzień zajęły zuchy- tutaj zabaw połączona była z poznawaniem zasad zuchowych, zdobywaniem sprawności , gwiazdek, umiejętnością życia w gromadzie zuchowej. Od śniadania do kolacji – gry, zabawy ,śpiewy pod opieką kadry , często w pełnym umundurowaniu. Tematem przewodnim była Afryka, a Natalka. Radek, Magda, Kaja , Patrycja pod czujnym okiem pani Komendant- Czajki61 panowali nad Gromadą Roześmiane Truskawki z Olsztyna Trzeci tydzień wakacji- po raz siódmy zjechała tenisowo- rowerowo i tym razem survivalowo towarzystwo Staszka P. Grażynki, Moniki , Agaty i Adama. Dzieciaki rosną razem z nami, układają piosenki, zwiedzają okolicę( wieczorne podchody ) , chodzą po linach, kręcą filmy i tak przez miesiąc. Mamy tez trochę zmian w obsadzie ekipy pracującej – w kuchni pani Ania i Pani Bożena i mimo stresu dają radę. Dzieciaki ze smakiem jedzą pyszne zupy, kotlecik, naleśniki, Pani Marysia zagląda do nas, bo Jej torty są niezastąpione ;-). O czystość dba już po raz kolejny Magda, wróciła Martyna, czasem wspiera je uwielbiana przez dzieciaki Ola oraz Agata. A na kortach i trawnikach i czasem w kuchni rządzi pan Zenek. Do naszych mniejszychbraci dołączyła Mańka- co myśli ,ze jest jamnikiem oraz Melka i Luśka– kozy , co by nie marnowały się resztki z kuchni, a Beata ma nowe włosy…
PRZEDWAKACYJNE SPOTKANIA CZYLI PRZEDSMAK LATA
22.06.2012
611Czerwiec to czas bardzo dla nas pracowity- trenujemy przed sezonem. Na pierwszy ogień-urodzinowe hulanki jednej z Szefowych 😉 Goście dopisali, dotarli nawet Ci niespodziewani , ale dzięki temu wspomnieniom nie było końca . Tanecznie też daliśmy radę. Tuż przed imprezą spotkanie z okazji dnia Mamy i Taty dzieciaków z zaprzyjaźnionego przedszkola Beścik pod wodzą Beaty i Magdy. Program przygotowała Gosia i Honia . Były łzy i całuski i prezenty. Kolejny raz na długi weekend czerwcowy zagościli do nas Ani z Maćkiem. Rowe62rowo- tenisowo i również meczowo. Strefa kibica pełna była emocji i oczywiście wszyscy trzymali kciuki za naszą reprezentację.. Beata przygotowała niespodziankę Swoim Rodzicom- zmontowany film ze starymi zdjęciami wywołał wzruszenia,rodzinne wspomnienia, a przy okazji kolejny mecz Polaków ;-))) Pod koniec czerwca swoje joginki i joginów zaprosiła Bodzia przez 3 dni wyginali się, śmiali i wykorzystali magię Nocy Świętojańskiej. Relacja tutajI już za chwilę upragnione WAKACJE.
 
SEZON ROZPOCZĘTY, POGODA ZAMÓWIONA
29.05.2012
64Upalna wiosna sprzyja wyjazdom i tak to też uczyniła pani Wioletta ze swoimi dwu i czteronożnymi podopiecznymi http://www.szkoleniepsow.com/szkolenie-psow, trochę obawiałyśmy się takiego spotkania , ale jak się okazuje mądry ( czyli przeszkolony ;-))) właściciele l i jego przyjaciel pies to bardzo miły i bezpieczny Gość. Przez weekend szkolili się, spacerowali, biesiadowali przy ognisku, fotorelacja z tego wydarzenia na stronie www.szkoleniepsow.com, my liczymy na kolejne odwiedziny. Początek czerwca to prywatnie moje urodziny, potem będziemy gościć po raz kolejny Anię i Maćka z przyjaciółmi, potem kurs Sztuki Ciszy z fundacji Art of Living www.artofliving.pl, spotkanie z jogąwww.jogabo.pl, a potem WAKACJE ;-)))

WIOSNOLATO CZYLI NOWA PORA ROKU 😉
06.05.2012
Bardzo nam i naszym łąkom podoba się ta temperatura na zewnątrz, czasem jeszcze trochę postraszy przymrozkami , ale w ciągu 65dnia pogoda jest jak na tę porę roku zaskakująca, zachęcająca do spacerów i wycieczek rowerowych a nawet do kąpieli w jeziorze.
W kwietniu mój osobisty najstarszy Wojciech wybrał Deresze na spotkanie z okazji n-tych 😉 Urodzin, były chwile wzruszeń, serdeczne życzenia, wspomnienia z dawnych lat opowiadane barwnie przez naszego Tatę , STO LAT i tort.
Dłuuuuugi weeke66nd w tym roku chyba po raz pierwszy był naprawdę upalny i dlatego nasi Goście korzystali zuroku tych stron- spacerowali, zwiedzali okolicę, grali w tenisa ( tak, tak Wojtek i Mateusz zdążyli jeszcze reaktywować korty ). Posiedzieliśmy w blasku ognia, dzieci rozpieszczały nasz zwierzyniec, dorośli mieli chwilę na porozmawianie. A nam bardzo dobrze pracuje się w takiej atmosferze, dziękujemy ;-))

PRZEDWIOSENNE PRZEBUDZENIE CZYLI ŻURAWIE POWRÓCIŁY
10.04.12
Aura w tym roku sprzyja ciepłolubnym, skutecznie wytupaliśmy Panią Zimę i zaczęło się…
Pierwsze jak zwykle swoim tajemniczym klangorem obwieściły zbliżającą się wiosnę żurawie. Jeszcze parę razy przemroziło je i zawiało, a67le one dumnie unosząc głowy nie dały się tak jak i my ;-).
Kobiety wyszły na parkiety i rozkręciły zabawę z goździkiem w tle, wypiły zdrowie konia i przyjęły życzenia od Panów. Było na prawdęszampańsko.
Pod koniec marca 18 lat 😉 skończyła nasza Beata, dołączył do niej po sąsiedzku ( z Gąsiorowa ) Darek i razem ze swoimi Gośćmi tańczyli, tańczyli, tańczyli… potem jedli, potem wznosili toasty, a potem 68znowu tańczyli.
Wielkanoc to czas spotkań z bliskimi, zawsze pełen radości. W tym roku mimo niesprzyjającej aury przy pomocy pięknie śpiewającego gitarzysty Romana, ognia w kominku i pyszności pani Marysi i Ani udało się wyczarować wspaniałą atmosferę. Dziękujemy wszystkimza dołączenie do coraz większej Rodziny Dereszaków.
JEST ZIMA I MUSI BYĆ ZIMNO ;-)))
20.02.12
69Deresze nie zasnęły na zimę , wręcz przeciwnie tanecznie i śpiewnie u nas , az iskry lecą z parkietu. Po sylwestrze zawitały do nas grupy taneczne z Zespołu Pieśni i Tańca Warmia. Tańczyły, śpiewały, lepiły bałwany, jezdziły na sankach. Pan Mariusz- łagodnośc chodząca 😉 tłumaczył, pokazywał i …W międzyczasie grupa seniorów z tegoż zespołu pokazała jak się bawić, najpierw przy ognisku, potem na sali. Będzie co wspominać. Kolejny Sabat z masażem Anieszki i poradami Olki Jagi zorganizowała u nas Kasia . Dziewczyny relaksowały się, spacerowały, śmiały.Dzieciaki dokazywały na sali z Habi. Do grona bywalczyń do70łączyły Marzena z uroczą jamniczką Frytką oraz Magda i Grażyna, które wprowadziły nas w magiczny świat świec. Zapowiedziały się na wspólne powitanie wiosny… utopimy Marzanne i pomarzymy o tym i owym. Jak przystało na karnawał to my również pobalowaliśmy do rana. Połączenie Walentynek i zabawy ostatkowej pozwoliło zebtrać siły taneczne. Po raz piewrwszy gościłyśmy ” Garbusiarzy ” czyli wielbicieli i posiadaczy tego uroczego auta i mamy nadzieję ,że wrócą, bo zabawa była na 100 fajerek ;-)) Wyglądamy wiosny,więc z
okazji Dnia Kobiet potupiemy w rytmach i scenerii lat 60 – tych, ZAPRASZAMY.
Z NOWYM ROKIEM , NOWYM KROKIEM
10.01.2012
702Magiczny czas Świąt za nami , minął szybko ale bardzo przyjemnie. Goście mimo braku śniegu nie tracili humorów ( trochę im pomogłyśmy naszym krupniczkiem 😉 pierogami, ciastami , dzieci do domu zjechały i dzielnie pomagały. Potem przez tydzień Jaś z dziadkami oddychał wiejskim powietrzem , tuląc szczęśliwą z tego powodu Bronię . Ostanie przymiarki do zabawy Sylwestrowej. W kuchni wrze, my też w stresie71 , ale Dereszówka w stylu pomarańczowym pomogła w rozkręceniu imprezy. W roli dj-a zadebiutował z sukcesem Mateusz- dziękujemy. Jak zwykle parkiet rozgrzany , bo my lubimy tańce do rana i tak tez było. Kolejne pożegnanie roku za nami i postanowienia do zrealizowania. Już wkrótce Deresze zapełnią roztańczone dzieci i młodzież z zespołuWarmia pod wodzą Mariusza . To nasz debiut i postaramy się co by na dłużej zagościli.
 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s